Sun sprzedaje komputery na godzinę

Sun Microsystems wprowadził w środę nową formę sprzedaży mocy obliczeniowej swoich komputerów, która opiera się na zasadzie – „płać i używaj”. Firmy mogą kupować w pakietach godziny pracy procesorów, a cena usługi zaczyna się od 1 USD za godzinę pracy jednego procesora.

Taki model sprzedaży zapewni klientom dopasowanie mocy obliczeniowej posiadanego sprzętu do aktualnych potrzeb. Jak powiedział Jonathan Schwartz, prezes i szef operacyjny Suna, wykorzystując posiadany potencjał firma wkracza na nowy teren, obracając go w nowatorską sieć usług.

Pierwotnie oferta Suna będzie skierowana do zastosowań z sektora pozafinansowego, takich jak symulacje, modelowanie, czy analiza. Ale Sun zapowiedział także, że klienci będą mogli skorzystać z nowej usługi np. przy prowadzeniu dużych obliczeń finansowych, wykonywanych typowo dwa, trzy razy w ciągu roku.

A zatem jak widać za rozsądną cenę będzie można uzyskać dostęp do dość dużej mocy obliczeniowej. Chyba nie trzeba mówić, jakie zastosowanie będą miały tego typu usługi dla cyberprzestępców…

Źródło informacji: Vnunet