SuSe wypełniło obietnice Lindowsa?

Niemiecka firma SuSe wprowadziła do sprzedaży oprogramowanie Linux Office Desktop, które umożliwia uruchomienie pakietu biurowego MS Office na komputerach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Linux.

Program SuSe Linux Office Desktop 8.1 kosztuje 129 USD i pozwala na uruchomienie Office’a 97 oraz 2000. Przedstawiciele producenta podkreślili, że firma wciąż będzie promować stworzony przez Suna pakiet StarOffice, jednak możliwość uruchomienia programów Microsoftu pozwoli na zmianę systemu operacyjnego większej ilości firm.

„Nikt nie chce zmieniać systemu operacyjnego i aplikacji biurowych w tym samym czasie – to zbyt duże ryzyko” – powiedział Holger Dyroff odpowiedzialny za sprzedaż produktów SuSe w Stanach Zjednoczonych. Dyrof poinformował, że jego firma pracuje już nad kolejnymi „nakładkami”, umożliwiającymi uruchomienie na systemach operacyjnych o otwartym kodzie źródłowym popularnych aplikacji z katalogu Adobe Systems i Macromedia.

Brak możliwości korzystania z najpopularniejszego na świecie pakietu biurowego MS Office jak dotąd odstręczała wiele firm od przejścia z platformy Windows na tańszego i stabilniejszego Linuxa. Obejście tego problemu zapowiadało w przeszłości już kilka firm, m.in. Lindows. Jednak to program SuSe jest pierwszą aplikacją tego typu i może okazać się prawdziwym przełomem dla promocji Linuxa.

Zobacz również dział Linux, Lindows oraz Software