Świat trójwymiarowych witryn

Dokładnie chodzi o trzeci wymiar WWW, który coraz bliżej dokania internetową społeczność. Wszyscy internauci, dysponujący modemami o prędkości 56kbps, mogą już niedługo wkroczyć w świat trójwymiarowych witryn internetowych.

Firmami, które bardzo promują ten kierunek rozwoju internetu są Macromedia oraz Intel. Dzisiejszego dnia zostanie zaprezentowana najnowsza wersja oprogramowania Director Shockwave oraz odpowiedni odtwarzacz multimedialny. Program firmy Macromedia, w wersji 8.5 wykorzystuje trójwymiarowe technologie Intela i pozwala oglądać surferom wykorzystującym wolne połączenia z siecią, trójwymiarową grafikę na stronach internetowych, przy wykorzystaniu mocy procesorów znajdujących się w maszynach internautów.

Pomimo, że zawartość 3D można było spotkać w internecie od dłuższego czasu, mogli się nią cieszyć tylko posiadacze szybkich łącz, gdyż ilość danych związana z obrazem 3D była duża. Teraz, dzięki Director Shockwave 8.5 sytuacja ma się zmienić, gdyż wyeliminowana zostanie potrzeba transferu dużych partii danych.
Macromedia Director 8.5 Shockwave Studio ma być dostępny dla platform Windows oraz Macintosh już w maju. Jego cenę ustalono na poziomie 1199 dolarów.