„Sztuczna inteligencja” w służbie bezpieczeństwa

Światowej sławy autorytety reprezentujące czołowe ośrodki naukowo-badawcze 16 krajów uczestniczą w warsztatach MSRAS 2004, które wczoraj rozpoczęły się w Płocku. Inicjatorami przedsięwzięcia są ORLEN i Urząd Miasta. Centralnym pojęciem warsztatów jest automatyczne przetwarzanie wiedzy w systemach wieloagentowych.

MSRAS 2004 będą pierwszym w Europie Środkowej międzynarodowym spotkaniem w zakresie stosowania nowoczesnych technologii do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa.

Warsztaty stanowią przełomowy moment dla rozwoju zastosowań nowoczesnych technologii w Polsce, gdyż są unikalnym spotkaniem najwybitniejszych specjalistów z całego świata zajmujących się automatycznym przetwarzaniem wiedzy. Uruchamiają platformę wymiany doświadczeń i wiedzy na temat nowoczesnych technologii szeroko rozumianego bezpieczeństwa obejmującego swoim zakresem: ochronę środowiska, bezpieczeństwo systemów informacyjnych, ratownictwo w przypadku klęsk żywiołowych, bezpieczeństwo zdrowotne, walkę z przestępczością zorganizowaną oraz terroryzmem.

Są również wspaniałą okazją do popularyzacji w kraju praktycznej wiedzy w zakresie sztucznej inteligencji, która decyduje o przewadze konkurencyjnej zarówno w środowiskach gospodarczych, akademickich jak i przemysłowych. Ponadto dają wyjątkową możliwość bezpośredniej rozmowy z ludźmi, których osiągnięcia naukowe przekładają się na praktyczne rozwiązania stosowane zarówno w powszechnie używanych urządzeniach elektronicznych, jak i również w wielu skomplikowanych systemach, np. przemysłu kosmicznego.
Uruchamiają proces rozwoju w Polsce technologii decydujących o pozycji rynkowej nowoczesnych przedsiębiorstw.

Warsztaty są pierwszym etapem uruchomienia w Płockim Parku Przemysłowo – Technologicznym międzynarodowego centrum rozwoju nowoczesnych technologii automatycznego przetwarzania wiedzy.

Na MSRAS 2004 reprezentowane będą czołowe ośrodki naukowo-badawcze z takich krajów, jak: Chiny, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Japonia, Kanada, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Szwecja, USA, Wielka Brytania, Węgry i Włochy. Wykłady będą prowadzone przez światowej sławy autorytety w dziedzinie automatycznego przetwarzania wiedzy w systemach wieloagentowych.

Szczegółowe cele i program warsztatów dostępne są na stronie: www.idps.pl

Źródło: Biuro Prasowe PKN ORLEN SA