TPSA kontra Internet

Pewno wszyscy modemiarze oraz ci z Was, którzy łączą się z Internetem poprzez SDI lub Neostradę zauważyli, iż od kilku dni Internet działa wolno, jak żółw. Powoli otwierają się wszystkie strony (często wyskakuje time out), nie da się ściągnąć poczty (również time out), komunikatory internetowe nie chcą się zalogować.

Wytłumaczenie tego problemu znajduje się na stronie TP S.A., oto fragment:

Wzrastające zapotrzebowanie na coraz nowsze i bardziej różnorodne sposoby dostępu do sieci skłaniają TP S.A.-„POLPAK” do modernizacji i rozbudowy sieci. W związku z prowadzonymi pracami mogą nastąpić przerwy w dostępie Internetu, o czym będzemy Państwa na tej stronie informować.

Wskutek rozprzestrzeniania się w światowych zasobach Internetu nowego wirusa występują przeciążenia niektórych elementów sieci co może powodować chwilowe zakłócenia w ruchu. Trwają prace nad usunięciem problemu.

W dniach od 3 września 2001 do 11 października 2001 w godzinach 04:00 – 07:00 planowane są prace modernizacyjne sieci Polpak-T. W związku z tym istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia około 15 minutowych przerw w dostępie komutowanym do Internetu poprzez numer tel. 0 20 21 22 i 0 20 24 22. Prace będą dotyczyły terenu całej Polski i będą prowadzone kolejno w poszczególnych województwach.

Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy jednak, iż głównym problemem jest właśnie… wspomniany między wierszami wirus, którym zainfekował się nasz kochany (???) monopolista. Cóż, czekamy, aż Szanowni Panowie z TP S.A. zainstalują sobie MkS_Vira