Vimieniamy edytor – darmowy wykład w Krakowie

W imieniu Koła Naukowego KERNEL, Mateusz ‚vArDo’ Biliński oraz Piotr ‚piko’ Konieczny serdecznie zapraszają na wykład z cyklu „Linux – u mnie działa” pod tytułem „Vimieniamy edytor… czyli jak ułatwić sobie życie poświęcając 50 minut.”, który odbędzie się w najbliższy czwartek – 14 kwietnia o godz. 19:00 w sali A budynku D10 AGH, przy ulicy Reymonta 19 w Krakowie. Wstęp wolny.

W trakcie wykładu poruszane będą zagadnienia sprawnej edycji tekstu oraz stworzenia własnego środowiska pracy w systemie Linux, w szczególności w oparciu o edytor Vim. Będzie to pierwszy wykład z cyklu, który ma na celu przybliżyć szerszemu gronu (w szczególności studentom) zalety, funkcjonalość i oprogramowanie systemu operacyjnego Linux.

Cykl przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które chciałyby się przekonać, że
„Linux to system nie tylko dla pingwinów”. Przewodnia myśl ujęta w nazwie cyklu pomoże
pokazać, że Linux to system wysoce konfigurowalny i funcjonalny dla każdego użytkownika, który zdobędzie się na poświęcenie pewnej ilości czasu by go poznać. Naszym zdaniem warto – i to będziemy chcieli przekazać.

Następne wykłady planowane są w odstępach dwutygodniowych, o czym będziemy na bieżąco informować. Planowana tematyka następnych wykładów to: multimedia w Linuksie, bezpieczeństwo korespondecji, alternatywne środowiska graficzne.

Zapraszamy!
Koło Naukowe KERNEL