VPN i proxy zabronione w ZEA

Korzystasz z VPN w Zjednoczonych EMiratach Arabskich? Jeśli Cię złapią, zapłacisz sporą grzywnę.

Jeśli zostaniesz złapany na używaniu sieci VPN (Virtual Private Network) w Abu Dhabi, Dubaju bądź na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich musisz liczyć się z karą pozbawienia wolności oraz grzywną wysokości do $545.000.
Zachowanie prywatności online to jedno z największych wyzwań na świecie. Nie od dziś wiadomo, że rządy korzystają z internetu by móc śledzić poczynania ludzi i prowadzić masowy nadzór. I właśnie tu do gry wchodzi VPN oraz proxy.
VPN oraz serwery proxy są wykorzystywane przez protestujących przeciwko reżimowi rządzących. Pozwalają chronić swoją aktywność w sieci przed wścibskimi.
Niestety, używanie tych narzędzi może wpędzić Cię w niezłe kłopoty. Szejk Khalifa bin Zayed Al Nahyan wydał nowe, suwerenne prawo służące zwalczaniu cyberprzestępczości, które ma zawierać rozporządzenie zakazujące w czasie pobytu w ZEA korzystania z sieci VPN. Zgodnie z nowym prawem za używanie serwera proxy lub VPN można dostać karę grzywny lub więzienia.

VPN – Virtual Private Network to swego rodzaju tunel, którym – w ramach prywatnej sieci – płynie ruch pomiędzy klientami końcowymi za pośrednictwem sieci publicznej (czyli internetu). Opcjonalnie dane te można kompresować bądź szyfrować.
Obecnie są to cenne narzędzia – nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, ale również dla osób fizycznych.

Nadchodzą więc trudne czasy dla osób przebywających w ZEA, które z VPN oraz proxy korzystają.

źródło: thehackernews.com

Od ponad 12 lat zajmuje się profesjonalnie zagadnieniami sieciowymi, hostingiem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Z Linuksem znam się od kernela 2.4.7. Mam brodę i koszulę w czerwoną kratę, w której nie chodzę.