W sklepach zabrakło zestawów startowych Heyah

W większości kiosków w Poznaniu pakietów startowych, tzw. starterów Heyah, które pozwalają aktywować wprowadzoną niedawno usługę nie ma w ciągłej sprzedaży od kilku tygodni. Sprzedawcy twierdzą, że tylko czasem trafia im się kilka kart, które rozchodzą się w mgnieniu oka. Dystrybutorzy tłumaczą zaś, że brak pakietów wynika ze skąpej liczby kart, którą przekazuje im producent.

– Otrzymujemy tylko 10 proc. kart, które zamawiamy – mówi Maciej Topolski, rzecznik prasowy Grupy Kolporter. – Brakuje ich w całym kraju, a gdy się tylko pojawią znikają w mgnieniu oka, bo oferta Heyah jest bardzo korzystna – dodaje. Inni dystrybutorzy mają podobne doświadczenia.

Prefiksy za szybko się skończyły

– To uboczny skutek dużego zainteresowania marką Heyah. Przewidywaliśmy, że prefiks 888 i przypisane do niego numery wyczerpią się do końca roku. Stało się tak jednak już po dwóch miesiącach. Za kilka dni wprowadzimy więc nowy numer początkowy, o który musieliśmy się w międzyczasie postarać w URTiP i sytuacja powinna się polepszyć – wyjaśnia Agata Borowska, rzecznik Heyah.

Według różnych szacunków rozeszło się już od pół miliona do blisko miliona kart z charakterystyczną czerwoną łapą.

Pakiety startowe można kupić w niektórych komisach sprzedających telefony. Kosztują jednak więcej: 35 zł zamiast 20 zł. – ceny którą producent podaje na opakowaniu. – Nie musimy sprzedawać starterów za 20 zł. Inni każą sobie płacić nawet 40 zł – zachęca sprzedawca w jednym z poznańskich komisów. Skąd ich właściciele biorą karty? – To nasza tajemnica – zastrzega sprzedawca.

– Mieliśmy już sygnały o takim zjawisku, nie akceptujemy go, ale nie możemy mu zaradzić. Pakiety startowe sprzedajemy 12 ogólnopolskim dystrybutorom, którzy zajmują się później ich rozprowadzaniem Sprzedają je po 20 zł. Później ten kto staje się ich właścicielem robi z nimi co chce – przyznaje Borowska.

Podaż kontrolowana?

Niektórzy dystrybutorzy sugerują jednak anonimowo, że Heyah celowo limituje ilość kart, gdyż zbyt dużo ludzi rezygnuje z usług Ery, siostrzanej marki należącej, podobnie jak Heyah, do Polskiej Telefonii Cyfrowej. – To zupełna nieprawda – dementuje Borowska. – Jesteśmy oddzielną marką i byłoby szaleństwem gdybyśmy ograniczali swój rozwój. Zresztą Heyah nie można uruchomić w telefonach z zabezpieczeniami typu sim-lock wszystkich sieci – tłumaczy. Zapowiada też, że w najbliższym czasie, po uruchomieniu nowego prefiksu podaż powinna wreszcie zaspokoić popyt, choć nie podaje konkretnego terminu. Tym którzy, nie chcą płacić za karty drożej w komisach, doradza zaś zakup poprzez internetową stronę www.heyah.pl. Maksymalny czas oczekiwania na kartę trwa jednak 21 dni. Trzeba też za przesyłkę zapłacić poczcie.

Źródło: Gazeta.pl

Zobacz również:

Kulawa łapa Heyah