Windows Vista Beta 2

Po wielu miesiącach Microsoft udostępnił do testów nową wersję beta 2 Windows Vista. System mogą wypróbować specjaliści IT, programiści i amatorzy technologii w ramach programu Windows Vista Customer Preview Program.

Korporacja ma nadzieję na duże zainteresowanie ze strony użytkowników i liczy na miliony chętnych do testów entuzjastów nowego oprogramowania.

Microsoft zamierza wprowadzić na rynek Windows Vista jeszcze w styczniu. Wkrótce ma zamiar umożliwić testy oprogramowania również szerszej publiczności.

Vista jest dostępny do testów w językach: angielskim, niemieckim i japońskim oraz w dwóch wersjach (32 i 64-bitowej). Testujący mogą ściągnąć system z internetowej strony Microsoftu, albo za niewielką opłatą otrzymać na płytce DVD. Pliki do ściągnięcia mają wielkość 4.4GB dla wersji 64-bitowej i 3.5GB dla 32-bitowej. W celu otrzymania klucza dostępu, należy się zarejestrować w programie.

Wymagane przez system podstawowe parametry sprzętowe to: wyświetlacz SVGA, 20 GB wolnego miejsca HDD, stacja dysków DVD-ROM, 32bit/64bit CPU oraz 512MB pamięci systemowej.

Źródło: cdrinfo