Windows Vista vs. Hack In The Box

Microsoft zamierza podczas konferencji nt. bezpieczeństwa komputerowego w Azji pokazać tamtejszym hackerom swój system operacyjny Windows Vista jeszcze przed jego oficjalną premierą, tak aby sprawdzić jego poziom zabezpieczeń w życiowych realiach.

Działanie takie jest najprawdopodobniej spowodowane tym, iż Microsoft obiecał już wcześniej zwiększyć udział „społeczności” przy tworzeniu i dopracowywaniu swoich produktów.

„Firmy doskonale wiedzą, iż naprawa czy łatanie już wypuszczonych na rynek produktów jest o wiele bardziej kosztowne aniżeli znajdowanie tych luk i ich naprawa jeszcze na poziomie testów, przed sprzedażą.” – mówi Dhillon Andrew Kannabhiran, organizator szóstej corocznej konferencji Hack In The Box.

Tegoroczna konferencja odbędzie się w Kuala Lumpur (Malezja) we wrześniu.

Na konferencji będzie 2 przedstawicieli Microsoftu. Pierwszy z nich, Dave Tamasi, wygłosi prelekcję na temat zabezpieczeń w systemie Windows Vista. Rozmowa będzie także tyczyła się tych zabezpieczeń, które to zostały już wprowadzone dzięki uprzednim uwagom hackerów oraz „społeczności” (m. in. z poprzednich konferencji).

Drugi z przedstawicieli Microsoftu, Douglas MacIver, omówi działanie systemu BitLocker Drive Encryption oraz zaprezentuje próby ataków skierowanych właśnie w ten system. BitLocker Drive Encryption jest dodatkiem wprowadzonym do systemu Microsoft Windows Vista, który to ma chronić ważne dane w systemie nawet po kradzieży czy zagubieniu sprzętu. BitLocker m. in. blokuje możliwość uruchamiania programów do „obchodzenia” zabezpieczeń w Windows Vista czy też szyfruje zawartość nośników danych.
Źródło: PC World
Premiera Windows Vista i Office System 2007
Windows Vista Beta 2
Vista zniszczy rynek antispyware
Vista w ośmiu wersjach
Vista: koniec z zakurzoną kryptografią