Współpraca Novella z SAP

Novell będzie partnerem SAP w trakcie organizowanego przez tą firmę w dniach 12-14 lutego V Jubileuszowego Kongresu HR w Sopocie. Novell zaprezentuje na Kongresie swoje rozwiązania dla bezpiecznego systemu SAP HR.

Obie firmy współpracują od dawna; w zeszłym roku SAP Portals, oddział SAP AG tworzący systemy Internetowo-intranetowe dla przedsiębiorstw wybrał rozwiązanie do zarządzania tożsamością Novell eDirectory do obsługi usług katalogowych w Enterprise Portal.

Użytkownicy, którzy korzystali z informacji i zasobów pochodzących z różnych źródeł, jak aplikacje biurowe, bazy danych, poczta elektroniczna, Internet, aplikacje i firmowe bazy wiedzy, musieli otrzymać dostęp do tych zasobów zintegrowany i ujednolicony. Zostało to dokonane przez SAP Portals, ale stworzenie niezbędnego mechanizmu profilu użytkownika, danych o jego preferencjach, przynależnych mu prawach dostępu i hasłach, konieczne aby cały system pracował bezpiecznie, było dziełem Novella.

Bezpieczeństwu systemów HR służą także dwa inne rozwiązania. Pierwsze zostało przygotowane przez Novella i firmę Deloitte & Touche. Jest to oprogramowanie do zarządzania tożsamością dla przedsiębiorstw korzystających z oprogramowania SAP. Identity for SAP umożliwia integrację na bieżąco aplikacji SAP HR z innymi systemami dla przedsiębiorstw.

Drugim rozwiązaniem jest sterownik DirXML Driver for SAP HR. Umożliwia on integrowanie informacji o użytkownikach przechowywanych przez mySAP HR, Novell eDirectory i inne firmowe aplikacje. DirXML łączy odrębne systemy, np. aplikacje do zarządzania personelem, pocztę elektroniczną, bazy danych i mechanizmy uzyskiwania dostępu do pomieszczeń. W ten sposób rozwiązanie to powoduje iż nie trzeba poświęcać czasu i środków na kosztowne i czasochłonne zadanie tworzenia i uaktualniania profili użytkowników w każdym z tych systemów z osobna.

Źródło informacji: BiznesNet.pl