Wybór albo tani abonament

Od 1 września z oferty Telekomunikacji Polskiej SA znikają plany abonamentowe niedrogi i aktywny, a plan oszczędny od 15 sierpnia zmienia nazwę na socjalny. Już dziś w cennikach TP SA dostępnych na stronach internetowych nie ma informacji o tych trzech planach.

Cztery plany taryfowe TP SA wprowadziła we wrześniu 2001 roku, a piąty – sekundowy – w tym roku. Okazało się, że klientów interesuje tylko plan standardowy i oszczędny, które wybrało ponad 90% klientów indywidualnych firmy.

W tej sytuacji TP SA, za zgodą Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, od 15 sierpnia wstrzymuje sprzedaż planu oszczędnego i zastępuje go planem o nazwie socjalny, a od 1 września wstrzymuje sprzedaż planów niedrogiego i aktywnego. Osoby, które mają likwidowane plany taryfowe, będą mogły je zachować.

Abonament w planie socjalnym kosztować będzie 28,06 zł, a osoba która go wybierze, będzie mogła korzystać tylko z usług TP SA, bez prawa wyboru innych firm świadczących usługi międzymiastowe, międzynarodowe itp., choć prawo gwarantuje taki wybór. W tym planie wszystkie połączenia – poza międzymiastowymi – są dwa razy droższe niż w pakiecie standardowym.

W planie socjalnym będzie można wybrać 15 jednostek wliczonych w abonament albo 60-proc. upust na 25 pierwszych rozmów lokalnych, lub na 10 pierwszych do sieci komórkowych, albo 30 proc. rabatu na 10 pierwszych rozmów międzymiastowych. Dodatkowo można będzie zamówić 50 proc. rabatu na dwie pierwsze godziny połączeń z Internetem.

Źródło: Rzeczpospolita