Zabezpiecz swojego Apache’a

2 dni temu wydawnictwo Helion wydało książkę pt. „Apache. Zabezpieczenia aplikacji i serwerów WWW” – znakomite kompendium wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa serwerów www.

Apache. Zabezpieczenia aplikacji i serwerów WWW Internet to nie tylko niezmierzone źródło informacji. To także zagrożenie dla serwerów WWW, aplikacji internetowych i baz danych, które codziennie są atakowane przez komputerowych przestępców, korzystających z dziesiątek technik.

Publikowane regularnie raporty o cyberprzestępczości są zatrważające. Liczba ataków na serwery internetowe wzrasta corocznie średnio o 30%. Wśród atakowanych serwerów przeważają te, na których utrzymywane są witryny WWW i aplikacje.

Według raportu firmy Symantec, „aplikacje WWW są popularnymi celami ataków z uwagi na ich rozpowszechnienie i fakt, że pozwalają włamywaczom na pominięcie tradycyjnych mechanizmów zabezpieczających, takich jak firewalle”.

W tym samym raporcie można również przeczytać, że prawie 50% luk w zabezpieczeniach serwerów wiąże się właśnie z aplikacjami WWW.

W książce „Apache. Zabezpieczenia aplikacji i serwerów WWW” znajdziesz informacje o tym, w jaki sposób uchronić przed atakami hakerów aplikacje i witryny WWW kontrolowane przez najpopularniejszy obecnie serwer WWW – Apache.

Przeczytasz o tym, jak poprawnie zainstalować i skonfigurować Apache’a i w jaki sposób uruchomić w nim moduły zabezpieczeń. Poznasz techniki ataków hakerskich i dowiesz się, jak im zapobiegać.

Znajdziesz sposoby testowania zabezpieczeń swojego serwera za pomocą odpowiednich narzędzi. Nauczysz się także wykrywać próby ataków i reagować na nie odpowiednio wcześnie.

Czynniki wpływające na bezpieczeństwo sieci
Instalacja serwera Apache
Plik httpd.conf – konfiguracja Apache’a
Instalowanie i konfigurowanie modułów zabezpieczeń
Klasyfikacja zagrożeń sieciowych WASC
Metody zabezpieczania aplikacji sieciowych
Ochrona przed atakami
Tworzenie serwerów-pułapek

Dzięki tej książce każdy administrator będzie mógł spokojnie spać.

źródło: e-mail