Zabezpieczenie transmisji w sieciach bezprzewodowych

Firma Bluesocket, dostawca zabezpieczeń dla sektora IT, zapowiedziała sprzedaż nowej technologii monitorowania połączeń w sieciach bezprzewodowych. System detekcji intruzów BlueSecure składa się z serwera i zestawu dedykowanych czujników, które nadzorują ruch w sieciach 802.11a, b i g.

Jak informuje Carlos Gomez Gallego, product manager firmy Bluesocket, nowa technologia pozwala użytkownikowi „zobaczyć” to co się dzieje w powietrzu, co nie jest możliwe przy wykorzystaniu tradycyjnych (przewodowych) rozwiązań wykrywających naruszenie integralności systemów.

BlueSecure pozwala na wykrywanie różnego rodzaju bezprzewodowych ataków, m.in. typu war-driving, denial of service, prób podszywania się pod uprawnionego użytkownika, czy przy użyciu narzędzi do automatycznego ataku. Ale największą zaletą nowego rozwiązania jest możliwość wykrywania fałszywych punktów dostępowych.

Koszt serwera BlueSecure wynosi 4600 USD, zaś każdy czujnik to dodatkowy wydatek rzędu 695 USD. Obydwa elementy nowego systemu dostępne będą w sprzedaży w USA od sierpnia.

Źródło informacji: The Register