Zmieniaj swój IP co 1 sekundę i surfuj anonimowo

Jak wiadomo – anonimowość – to pojęcie, które tak naprawdę wbrew powszechnym opiniom nie istnieje w Internecie. Komputery mają przecież to do siebie, że rejestrują praktycznie każdy nasz ruch w sieci – od chwili połączenia poprzez odbieranie poczty czy przegladanie stron internetowych. Stąd modne ostatnio chronienie swojej prywatniści poprzez ukrywanie tożsamości lub podszywanie się pod kogoś innego. Takie usługi oferują wyspecjalizowane serwisy jak np. anonimizer.com jednak z reguły są one płatne i często do końca nie spełniają naszych wymagań. Pojawiły się też programy dzięki, którym jesteśmy w stanie ukryć przydzielony nam adres IP – do takich właśnie należy Steganos Internet Privacy (SIP)

To program niezwykle prosty w obsłudze a przy tym wyjąkowo skuteczny. Ukrywa on adres IP dzięki wbudowanemu niewielkiemu serwerowi proxy, który podmienia go na inne wybrane z załączonej do programu listy. Co ciekawe program może to robic co sekundę tak więc wytropienie nas czyli określenie z jakiego IP w danej chwili się łączymy jest praktycznie niemożliwe.

SIP usuwa również wszelkie ślady odbytej sesji on-line. Dzięki współpracy z Internet Explorerem czy Netscapem potrafi on kasować (nie automatycznie) takie dane jak zawartość kosza, pliki cookies, historie odwiedzonych adresów czy pliki tymczasowe (temporary internet files) oraz wszystkie strony off-line zapisane na naszym dysku. Najważniejsze jednak, że – jak zapewnia producent – po skasowaniu pliki te faktycznie są usuwane raz na zawsze z naszego komputera i nie sposób je odzyskać.

Program niestety nie jest darmowy (wersja trial działa przez 7 dni) ale dla większości nie powinien to być duży problem…

Pobierz Steganos Internet Privacy [5.23 MB]