50 tysięcy rozkodowanych haseł do kont w Republika.pl

Dzięki wykorzystaniu błędów występujących w serwisie Republika.pl o których już niejednokrotnie informowaliśmy, grupa c1n3k & n1ghtm4re będąca w posiadaniu plików z hasłami, postanowiła rozkodować je i udostępnić w Internecie. Na czas dzisiejszy rozkodowano około 50 tysięcy haseł i jak się okazuje na tym się nie zakończy.

Rozkodowanie pozostałych haseł ciągle trwa – grupa chce opublikować około pół miliona haseł. Wszystkie rozkodowane hasła dostępne były na grupie dyskusyjnej znajdującej się pod adresem http://groups.yahoo.com/group/l_cinekk_l/files/ (wymagana uprzednia rejestracja ; 20.06.2004 – grupa dyskusyjna została usunięta).

Udostępnienie tak dużej ilości haseł po pierwsze stanowi bardzo poważne zagrożenie dla wszystkich osób posiadających konta w serwisie Republika.pl, po drugie otwiera drogę dla początkujących hakerów (często uważanych za tzw. „Script kiddies”) którzy będą mogli bez problemu zmodyfikować bądź skasować informacje dostępne na wybranych kontach, po trzecie zaś oznacza to prawdopodobnie koniec serwisu Republika.pl.

Osoby posiadające konta w serwisie Republika.pl powinny jak najszybciej zmienić hasła.

Zobacz również:
– Republika.pl – modernizacja systemu autoryzacji trwa…
– Błąd w Onet.pl
– Bardzo poważny błąd w serwisie republika.pl
– Niekompetencja czy ignorancja serwisu republika.pl?
– Kolejny błąd w serwisie Republika.pl