Aplikacja antywirusowa F-Secure dla Citrix

Veracomp wprowadził do oferty najnowszą wersję oprogramowania antywirusowego firmy F-Secure, przeznaczoną dla serwerów terminali Citrix MetaFrame.

Oprogramowanie F-Secure Antivirus for Citrix Servers pracuje automatycznie i jest transparentne. Użytkownicy widzą efekty pracy, nie widzą natomiast samego działania oprogramowania. Aplikacja zapewnia ochronę zarówno przed wirusami jak i robakami internetowymi, końmi trojańskimi oraz złośliwymi kodami. Zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem się wirusów w sieci podczas łączenia się użytkowników zainfekowanej maszyny z serwerem.

Aplikacja zapewnia automatyczną aktualizację bazy sygnatur wirusów. Sygnatury są pobierane bez względu na to, czy przepustowość sieci jest już wykorzystywana przez inne aplikacje. Aktualizacja odbywa się wielokrotnie w ciągu dnia, pozwala to zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów.

F-Secure Antivirus for Citrix Servers jest zarządzane centralnie z konsoli administracyjnej F-Secure Policy Manager. Konsola jest prostą w obsłudze, skalowalną aplikacją służącą do definiowania i wdrażania polis bezpieczeństwa w sieci komputerowej. Polisy bezpieczeństwa mogą być zmieniane i natychmiast dystrybuowane, co umożliwia szybką reakcję na zagrożenia. F-Secure Policy Manager umożliwia analizowanie zadań ochrony antywirusowej na wszystkich stacjach roboczych i serwerach, niezależnie od ich platformy systemowej oraz realizowanych przez nie funkcji. Pozwala również na zdalną instalację i konfigurację oprogramowania. Aplikacja dostarcza również raporty zawierające statystyki wirusów oraz status zagrożenia sieci.

Oprogramowanie F-Secure Antivirus for Citrix Servers pracuje na platformach Windows 2003 Server, Windows 2000 (zawierająca Terminal Server) oraz Windows 2000 Enterprise Server.

F-Secure udowodnił, że jest producentem rozwiązań antywirusowych dostarczającym uaktualnione definicje wirusów tak szybko, jak szybko rozprzestrzenia się sam wirus.- powiedział Petri Ulmanen, menedżer w Citrix Systems Finland.- Jesteśmy przekonani, że współpraca z F-Secure przyniesie korzyści naszym wspólnym klientom.

Rozwiązania Citrix MetaFrame umożliwiają przedsiębiorstwom zwiększanie wydajności poprzez łatwy dostęp do informacji i aplikacji bez względu na czas, miejsce i narzędzia dostępu. F-Secure Antivirus for Citrix Servers gwarantuje dodatkowo stabilną pracę, bez zakłóceń spowodowanych działaniem wirusów i innych złośliwych kodów.

F-Secure Corporation jest członkiem Citrix Business AllianceTM, koalicji firm współpracujących z Citrix dla zapewnienia efektywnych rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw. Dzięki temu posiada dostęp do produktów Citrix oraz pomocy technicznej dla rozwiązań współpracujących z Citrix MetaFrame Access Suite. Ma również możliwość współpracy z innymi dostawcami rozwiązań Citrix.

Aplikacja F-Secure Antivirus for Citrix Servers dostępna jest w ofercie Veracomp. Przykładowa sugerowana cena detaliczna netto dla jednego użytkownika przy zakupie licencji w przedziale od 25 do 49 użytkowników wynosi 28,50 euro.