Artykuły z magazynu Hakin9

Na łamach naszego serwisu udostępnione zostały wybrane artykuły z „papierowej” wersji magazynu Hakin9. I tak do pobrania w formie elektronicznej (PDF) dostępne są następujące artykuły:

– Spamerskie sztuczki (723 kB)
Spamerzy stosują różnego rodzaju sztuczki, których celem jest oszukanie filtrów antyspamowych. Zobaczmy, jak sztuczki te wyglądają w praktyce i jak filtry antyspamowe pokonują spamerów ich własną bronią.

– Jak wysyłany jest Spam (1,10 MB)
Spamerzy często wykorzystują słabo zabezpieczone systemy. Kłopoty i koszty związane z wysyłką nierzadko dziesiątek lub setek tysięcy listów przenoszone są na osoby trzecie. Dowiedzmy się, na czym polegają stosowane przez spamerów techniki i jak się przed nimi zabezpieczyć.

– Sytuacje wyścigu (1,24 MB)
Do sytuacji wyścigu (ang. race condition) dochodzi wówczas, gdy wiele procesów wykonuje operacje na tych samych danych, a rezultat tych operacji jest zależny od kolejności, w jakiej procesy zostaną wykonane.

– Oracle z punktu widzenia intruza (1,37 MB)
Produkty Oracle dominują na rynku produktów bazodanowych. Na tej platformie działa wiele serwisów związanych z udostępnianiem danych (również przez Internet). Bazy te są też niezwykle popularne w zastosowaniach korporacyjnych. Hasło marketingowe Oracle w roku 2002 brzmiało: Oracle – The Unbreakable. Czy rzeczywiście tak jest?

– Ataki HTML injection (796 kB)
Ataki HTML injection polegają na przesłaniu stronie, która oczekuje od nas danych w postaci czystego tekstu, ciągu zawierającego specjalnie spreparowany kod HTML. Co możemy w ten sposób osiągnąć?