Bezpieczne logowanie do hot spotów

Funkwerk wprowadził nową wersję oprogramowania VPN Klient ‚bintec Secure IPSec Client’.

Oprogramowanie oferuje zaawansowane funkcje firewall i umożliwia bezpieczne logowanie się użytkowników do publicznych hot spotów.

Dla ułatwienia konfiguracji po raz pierwszy zastosowano funkcję importu.

‚Bintec Secure IPSec Client’ zestawia połączenia ze wszystkimi bramkami bezpieczeństwa, które wyposażone są w IPSec, dzięki czemu oddziały firm, biura domowe oraz zdalni pracownicy mogą wykorzystywać rozwiązania VPN dla uzyskania bezpiecznego dostępu do sieci korporacyjnej.

Trzydziestodniowa, w pełni funkcjonalna wersja testowa ‚bintec Secure IPSec Client’ jest bezpłatnie dostępna na stronie: http://www.funkwerk-ec.com/dl_bintec_ipsec_client_en,15519,837.html

Pełne bezpieczeństwo – także w publicznych sieciach WLAN

Globalne reguły firewall stosowane w środowiskach zdalnego dostępu zostały zoptymalizowane i zintegrowane w oprogramowaniu klienckim.

Reguły filtrowania mogą być ustawione jako ‚zorientowane na adres’ (dla znanych sieci) lub jako ‚zorientowane na użytkownika’ (w przypadku specjalnych aplikacji).

Przez cały czas trwania połączenia użytkownik jest chroniony przed atakami z Sieci, również gdy łączy się w publicznych hot spotach: firewall zwalnia dynamicznie porty wymagane dla logowania do hot spotu i zezwala na wymianę danych wyłącznie z serwerem hot spotu operatora sieci.

Import danych konfiguracyjnych

Przy pomocy funkcji importu umieszczonej w menu konfiguracyjnym ‚Clienta’ możliwe jest ściąganie ustawień profilu.

Te edytowalne pliki ASCII umożliwiają sprawną konfigurację, szczególnie w przypadku kompleksowych procesów instalacji, jak również przekazują zabezpieczenie hasła profilu konfiguracyjnego.

‚Bintec Secure IPSec Client’ wspiera wszystkie popularne systemy operacyjne i umożliwia wdzwanianie się do sieci korporacyjnej po liniach analogowych, ISDN, GSM, GPRS oraz xDSL, a także przez LAN czy WLAN.

Ceny i dostępność

‚Bintec Secure IPSec Client’ dostępny jest w różnych wersjach licencji:

– dla pojedynczego stanowiska: 89,90 euro [+ vat]
– na pięć stanowisk: 425,00 euro [+ vat]
– na dziesięć stanowisk: 816,00 euro [+ vat]

Dystrybutorem produktów Funkwerk-EC jest firma ABC Data
Bezpieczeństwo dla urządzeń entry-level