Wi-Fi w Pizza Hut i KFC

Już niedługo we wszystkich polskich restauracjach Pizza Hut i KFC klienci będą mieli dostęp do bezprzewodowego internetu – zapowiada właściciel sieci American Restaurants.

W połowie lipca władze spółki ogłosiły, że planują uruchomienie do końca 2004 r. największej w Polsce sieci punktów dostępowych (ang. hot spots) do bezprzewodowego internetu opartych na technologii Wi-Fi (ang. wireless fidelity).

Firma ocenia, że koszt inwestycji wyniesie ok. 630 tys. zł W polskiej sieci American Restaurants (AR) znajduje się obecnie 110 barów. Dostęp do internetu ma być bezpłatny. Jedynym warunkiem jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, który pozwoli na nawiązanie połączenia. Wymagany będzie notebook lub handheld wyposażony w kartę Wi-Fi.

Chcemy uatrakcyjnić naszą ofertę, przyciągnąć do restauracji nowych klientów – powiedział agencji PAP Tomasz Suchowierski z AR. Ci, którzy będą posiadali odpowiedni komputer, ale nie będą wyposażeni w bezprzewodowy interfejs będą mogli wypożyczyć kartę do obsługi Wi-Fi. Takie wypożyczenie będzie już jednak odpłatne. – W pierwszej kolejności uruchomimy hot spoty w Warszawie, przy trasach wylotowych i następnie w centrach innych dużych miast – powiedział Suchowierski.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w naszym kraju pojawia się coraz więcej punktów dostępowych do bezprzewodowego internetu. Z sieci bez kabli można już korzystać w warszawskim Novotelu, na poznańskim lotnisku Ławica czy na Starym Mieście w Krakowie. Do listy kolejnych lokalizacji dołączyło niedawno kilka warszawskich restauracji – Gruba Kaśka i Zodiak (obie z sieci American Restaurants) oraz Blue Cactus.

Źródło: PAP

Zobacz również:

Wi-Fi na warszawskiej Starówce

Uniwersytet bez kabli

Rywalizacja na rynku technologii bezprzewodowych

Sieci bezprzewodowe coraz popularniejsze

802.11g w Wielkiej Brytanii

Nowe produkty Cisco