Chiny szpiegują wykorzystując wirusy!

Jak donosi magazyn Forbes, Chiny wykorzystują wirusy komputerowe w celu wykradania nowoczesnych technologii i poufnych dokumentów z amerykańskich oraz brytyjskich firm i agencji rządowych.

Amerykańscy specjaliści ds. bezpieczeństwa zauważyli, że niektóre ostatnio odkryte wirusy odznaczają się dużo większym stopniem zaawansowania technologicznego niż miało to miejsce dotychczas, szczególnie w kwestii „cichego” wykradania informacji z zainfekowanego komputera.

Jak podaje Joe Stewart, pracownik zajmującej się bezpieczeństwem firmy Lurhq, co najmniej jeden program typu trojan (Myfip), który wykorzystywany jest do przechwytywania i wysyłania do internetu plików z zainfekowanych komputerów, rozsyłany był z chińskich serwerów.

To wyraźne ostrzeżenie dla korporacji amerykańskich, że już niedługo mogą się stać celem zmasowanych ataków.

Wirus rozprzestrzeniał się w internecie wraz z niechcianą pocztą elektroniczną.

Odbiorca aktywował wirusa po uruchomieniu załącznika do listu. Stewart podejrzewa, że w sieci krąży kilka wersji robaka Myfip, których zadaniem jest przechwytywanie poufnych dokumentów, projektów technicznych i specyfikacji produktów.

Również Marcus Sachs z firmy SRI International potwierdza, że Chiny wykorzystują takie narzędzia, jak wirus Myfip do prowadzenia szpiegostwa przemysłowego przeciwko Stanom Zjednoczonym i innym krajom rozwiniętym.

Wygląda więc na to, że rozpoczęła się nowa wojna, na szczęście na płaszczyźnie internetu więc powinna się zakończyć bezkrwawo.
Forbes: Security experts warn of Chinese cyberattacks for industrial secrets
Managed Security Services – LURHQ