Cisco i ISSA Polska na rzecz bezpieczeństwa

W ramach współpracy w zakresie promowania zasad i praktyk zapewniających bezpieczeństwo zasobów informacyjnych przedsiębiorstw Cisco Polska było partnerem merytorycznym konferencji SEMAFOR organizowanej przez Stowarzyszenie ds. bezpieczeństwa systemów informacyjnych ISSA Polska wspólnie z ISACA i Computerworld.

„Udział we wszelkich przedsięwzięciach, takich jak konferencja SEMAFOR, jest dla nas doskonałą okazją do wymiany informacji i doświadczeń, związanych z tak kluczowymi kwestiami działania każdego przedsiębiorstwa, jak bezpieczeństwo. Liczymy na to, że dalsza współpraca z ISSA Polska pozwoli nam jeszcze lepiej dostosować oferowane przez nas rozwiązania do potrzeb współczesnego biznesu.” – powiedział Grzegorz Wróbel, Dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie Cisco.

„Zmieniające się uregulowania prawne dotyczące bezpieczeństwa informacji, rozwój technologii i stałe umacnianie się pozycji polskich przedsiębiorstw wpływa na konieczność wzbogacania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. ISSA Polska zrzesza praktyków zajmujących się zawodowo ochroną informacji i właśnie ich najlepsze doświadczenia staraliśmy się przekazać na konferencji SEMAFOR. Cieszę się, że Cisco Polska wsparło tego typu inicjatywę i mam nadzieję, że nasza przyszła współpraca z firmą Cisco okaże się równie owocna” – powiedział Patryk Gęborys, Prezes Stowarzyszenia ISSA Polska.

Cisco oraz ISSA Polska rozpoczęły współpracę w ubiegłym roku, w ramach której tworzone są wspólne materiały prasowe na wybrane tematy z dziedziny bezpieczeństwa informacji. Cisco i ISSA Polska uczestniczą również w wybranych wydarzeniach związanych z tematyką bezpieczeństwa.

Konferencja SEMAFOR odbyła się w styczniu br. w Warszawie. Tematyka konferencji związana była z zagadnieniami bezpieczeństwa, audytu, zarządzania IT i ładu informatycznego w przedsiębiorstwach. Patronem medialnym eventu były serwisy CSO, SecurityStandard oraz Hacking.pl.

Więcej na temat konferencji: semafor.computerworld.pl