Comarch zakończył ogólnopolski program stażowy

Comarch podsumował tegoroczny program stażowy, w którym udział wzięło ponad 170 studentów z najlepszych Polskich uczelni technicznych. Staże odbywały się w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach, gdzie mieszczą się oddziały Comarch. Stażyści pracowali nad specjalistycznymi projektami opracowanymi przez działy zajmujące się produkcją oprogramowania.

Najlepsze grupy dostały nagrody finansowe, trwają również rozmowy z większością uczestników programu na temat podpisania umów o stałe zatrudnienie.

Tak zorganizowany program stażowy odbywał się już po raz drugi i trwał od sierpnia do października. W stażach udział wzięła specjalnie wyselekcjonowana grupa studentów o profilu informatycznym i telekomunikacyjnym. Centra produkcji oprogramowania Comarch przygotowały tematy projektów i rozdzieliły je pomiędzy zespoły. Każda grupa otrzymała w pełni wyposażone stanowiska komputerowe i opiekunów, a następnie rozpoczęły trzyetapowy program stażowy, który obejmował dwutygodniowe szkolenie, oraz realizację projektu połączoną ze współzawodnictwem z innymi grupami.

„Poziom na stażach w Comarch rośnie z roku na rok. Projekty wykonywane przez studentów wielokrotnie przekraczały nasze oczekiwania i z przyjemnością zatrudnimy większość z uczestników z tegorocznego programu, a w kolejnych latach nadal będziemy go rozwijać. Comarch potrafi sensownie korzystać z wiedzy studentów na praktykach, w zamian za to czynimy wkład w wykształcenie młodych ludzi na uczelniach wyższych” – mówi Profesor Janusz Filipiak, Prezes Comarch SA.

W tegorocznym letnim programie stażowym uczestniczyła liczna grupa studentów ze Słowacji, Niemiec, Urugwaju, Australii i Szwecji.

Comarch był również głównym sponsorem odbywających się w pod koniec października w Krakowie, IX Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym. W zawodach, które odbyły się na Uniwersytecie Jagiellońskim, pierwsze miejsce zdobyła ekipa Uniwersytetu Warszawskiego, a drugie miejsce uzyskała drużyna Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W ramach programu współpracy ze środowiskami akademickimi, w październiku 2004, Comarch podpisał umowę o współpracy z Politechniką Lwowską, gdzie powstanie drugie po Kijowie centrum produkcyjne na Ukrainie. Innymi projektami współpracy są Centrum Doskonałości, oraz Centrum Zaawansowanych Technologii Teleinformatycznych, przy tworzeniu których Comarch współpracuje z polskimi uczelniami wyższymi.

Zobacz również:
– Centrum produkcyjne Comarch przy Politechnice Lwowskiej