Interia.pl – koniec problemów?

Wygląda na to, że głośna sprawa związana z dziurawym systemem kont pocztowych na stronach Interia.pl definitywnie dobiega ku końcowi. Wiadomo, że było już oficjalnie oświadczenie ze strony Interii w tej sprawie, no ale jak widać jeszcze bronią się rękami i nogami. Poniższy tekst znalazł się na stronach Interia.pl i każdy z użytkowników podczas logowania, widzi odnośnik do tej informacji. Oto ona:

Drodzy użytkownicy

W związku z pojawiającymi się ostatnio w mediach publikacjami na temat luk w zabezpieczeniach naszych systemów pocztowych, pragniemy wyjaśnić, że takie przypadki rzeczywiście miały miejsce, niemniej za każdym razem były usuwane w ciągu trzech godzin od momentu gdy dotarły do nas informacje o nich. Jak sprawdziliśmy, nie było w tym czasie prób wykorzystania luki w zabezpieczeniach innych, niż testowe wejścia odkrywcy nieprawidłowości i redakcji Chip Online, która jako pierwsza opublikowała informacje na ten temat. Konto żadnego z użytkowników nie zostało naruszone.

Dziękujemy tym, którzy poinformowali nas o nieprawidłowościach i wszystkim tym, którzy pisali do nas w tych ostatnich dniach. Cenimy sobie wszystkie uwagi, czytamy zastrzeżenia i bierzemy do siebie krytykę. Zapewniamy, że każda informacja od Was jest czytana i odzwierciedlona niezwłoczną reakcją działu technicznego portalu. To właśnie Wasze opinie pozwalają nam dostosowywać naszą ofertę do Waszych potrzeb i cały czas się rozwijać.

W związku z całą sytuacją, nasz dział techniczny po raz kolejny sprawdził stan systemów autoryzacji dostępu do kont, by korespondencja przesyłana za pośrednictwem INTERIA.PL była całkowicie bezpieczna. Zapewniamy, że zrobimy wszystko, by takie sytuacje więcej nie miały miejsca.

Zarząd i Pracownicy Portalu
Powyższy tekst dostępny jest również na stronach Interia.pl pod adresem:
http://poczta.interia.pl/templates/komunikat.html

Podziękowania dla monlej’a za podesłanie informacji.