Dobry wynik finansowy Google

Gigant branży internetowej, firma Google, w trzecim kwartale tego roku blisko podwoiła swoje dochody w porównaniu z wynikiem z analogicznego okresu roku ubiegłego. Dzięki temu, w tradycyjnie raczej kiepskim okresie roku, firma zarządzająca najpopularniejszą wyszukiwarką internetową zwiększyła swoje zyski.

Z opublikowanych wyników finansowych wynika, że w trzecim kwartale tego roku przychód netto Google wyniósł 381,2 mln USD co się przekłada na wynik 1,32 USD na akcję. W tym okresie zanotowano także rekordowy poziom dochodów 1,58 mld USD, czyli aż o 96% więcej niż w roku poprzednim.

„Zanotowaliśmy kolejny rekordowy kwartał i to zarówno jeżeli chodzi o dochody jak i zyski naszej firmy. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani” – powiedział Eric Schmidt, szef wykonawczy Google. Po ogłoszeniu wyników finansowych firmy, akcje Google zanotowały na giełdzie wzrost o ok. 10%.

Jak wyjaśniło Google, 885 mln USD dochodu (czyli 56%) pochodzi z reklam i dodatków prezentowanych na witrynie internetowej firmy, zaś pozostała kwota to dochód generowany przez partnerów Google.

Źródło: CNET