Druga edycji ogólnopolskiego turnieju Security Days 2

Wczorajszego dnia rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiego turnieju Security Day. W tym roku następuje zmiana formuły konkursu. W poprzednim toczył się jeden dzień a celem uczestników było zapisanie informacji o sobie na wcześniej wyznaczonym serwerze. Tym razem całe przedsięwzięcie będzie trwało od 2 sierpnia do połowy września i dzielić się będzie na poszczególne etapy, w których udział wezmą tylko wcześniej zarejestrowane osoby.

I etap – wykazanie się wiedzą z dziedziny bezpieczeństwa. Na nadesłanie odpowiedzi będą dwa dni. Do kolejnego etapu zostanie zakwalifikowanych tylko 100 osób

II etap – sprawdzenie wiedzy teoretycznej o bezpieczeństwie sieci komputerowych – poprzez wypełnianie specjalnego formularza, mając do dyspozycji ograniczony czas. Dalej przechodzi już tylko 30 uczestników

III etap – zaawansowane zadania

Finał odbędzie się na sali komputerowej (sieć LAN bez dostępu do Internetu) a trzej finaliści podzielą się na grupy – administrator zabezpieczający system, haker próbujących dokonać jego penetracji i audytor przeprowadzających audyt całego finału. Po przeprowadzeniu ataku Hakera (udanym bądź nie) i upływie danego czasu nastąpi rozstrzygnięcie. Zwycięzcą Turnieju zostaje grupa Administrator lub Haker. Dodatkowo, jeżeli audytor-uczestnik dokona poprawnego audytu to również otrzymuje nagrodę.

Więcej informacji o samym konkursie jak i rejestracji można znaleźć na stronie http://www.mti.org.pl lub http://mrm.mzopo.pl.

Jeśli chodzi o nagrody to jest, o co walczyć, ponieważ między innymi jest to wartościowy sprzęt komputerowy, oprogramowanie, koszulki (dla większości uczestników).

Organizatorzy – MTI – Młodzieżowe Towarzystwo Informatyczne oraz Młodzieżowa Rada Miejska Ruda Śląska zastrzegają sobie możliwość zmiany zasad konkursu jak i przewidzianych nagród.

Zobacz również:
– Security Day – podsumowanie
– Security Day zakończone
– Security Day już jutro!
– Hacking.pl sponsorem Security Day
– „Security Day” zhakowane
– Pierwszy Ogólnopolski Turniej „Security Day” – czyli legalne włamanie