Dwa laptopy Mitnicka pod młotek

Wczoraj informowaliśmy o laptopie Kevina Mitnicka, który został wystawiony na aukcję. Okazało się, że pod młotek poszła jeszcze jedna jego maszynka – Toshiba Satellite 4400SX. Z ich pomocą włamał się do systemów dużych korporacji i komputerów Tsutomu Shimomury, specjalisty od bezpieczeństwa sieciowego, który w roku 1995 przyczynił się do złapania hakera.

Obydwa komputery wyposażone są w procesor 486DX, 4MB RAM i dysk twardy 200MB. Jeden pracuje pod kontrolą Windowsa 95, drugi – Windowsa 3.1.1. Klawiatura jednego z nich jest pokryta specjalnym proszkiem, służącym policji do zabezpieczania odcisków palców. Do sprzętu dołączone są dokumenty FBI z numerami seryjnym zarekwirowanych komputerów. Urządzenia są podpisane przez Mitnicka i założyciela Aplle – Steve’a Wozniaka. Choć przedstawiają dziś wartość wyłącznie historyczną, cena każdego z nich osiągnęła już pułap 15 tys. USD.

W wystawieniu komputerów na aukcję pomagają Mitnickowi przyjaciele – sam ex-haker nie może bowiem łączyć się z siecią komputerową aż do stycznia 2003. Zyski z aukcji mają pomóc Mitnickowi w staraniach o odzyskanie licencji operatora amatorskiego radia.

Zobacz również:

Laptop Kevina Mitnicka na sprzedaż!

Książka Mitnicka już w sprzedaży

Przebieg aukcji oraz zdjęcia – Toshiba Satellite T1960CS

Przebieg aukcji oraz zdjęcia – Toshiba Satellite 4400SX

Historia Kevina Mitnicka