Elbląg: InstallParty#4

W najbliższą niedzielę (19.10), już po raz czwarty w Elblągu odbędzie się Install Party. Miejscem spotkania niezmiennie pozostaje Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, przy ulicy Związku Jaszczurczego 17. Tym razem w programie spotkania znajdzie się m.in. prezentacja omawiająca różnice między hackerem a crackerem.

Słowa te często są używane w mediach naprzemiennie, mimo istotnych różnic jakie dzielą te dwa pojęcia. Będzie też mowa o możliwościach znalezienia pomocy dla początkujących użytkownikach Linuksa w Internecie. Warto dodać, że w trakcie Install Party będzie miała miejsce prapremiera Polish Knoppix Distribution (w skrócie PKD, Polskiej Dystrybucji Knoppiksa).

Równocześnie podobna prezentacja odbywać się będzie w Białymstoku podczas Podlaskich Targów Informatycznych. „Chyba już można powiedzieć, że z Install Party zrobiła się impreza cykliczna – mówi Tomek Prokopowicz, koordynator Lokalnej Grupy Eksperckiej. – Co prawda nie udało się sciągnąć do Elbląga głównego opiekuna projektu PKD, ale mam sygnał, że pojawią się ludzie z gdańskiego LGE. Bardzo się cieszymy, że nasz pomysł spotkań został odebrany pozytywnie i zatacza coraz szersze kręgi. Staramy się coraz bardziej urozmaicać tematykę — stąd też czekamy na sugestie uczestników”.

Impreza rozpoczyna się od godz. 12:00, wstęp wolny. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać na kanale IRC #eluug, bądź pisząc na adres ip (na) eswip.elblag.pl Organizatorami Install Party jest Lokalna Grupa Ekspercka oraz Elbląska Grupa Użytkowników Linuksa/Uniksa.

Podziękowania dla blados’a za podesłanie informacji.