Gadu-Gadu na sprzedaż

Najpopularniejszy polski komunikator internetowy, który ma coraz lepsze wyniki, jest do wzięcia. Interesują się nim największe portale. Fundusz Warsaw Equity Holding, 80-proc. udziałowiec sms-express. com, właściciela komunikatora Gadu-Gadu, poszukuje chętnego do nabycia części bądź całości udziałów w spółce.

Dotychczas zainwestował w nią nieco ponad 1 mln zł. Dziś wycenia te walory kilkadziesiąt razy drożej. Ile dokładnie? „Wartość spółki wyceniana jest przez poziom ofert potencjalnych inwestorów” ucina Krzysztof Szalwa, który jednocześnie pełni funkcję wiceprezesa sms-express.com i funduszu. Dotychczasowe rozmowy z kupcami nie przyniosły rezultatów, choć wśród zainteresowanych były m.in. Onet.pl i Interia.pl. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeden z nich proponował około 30 mln zł, ale transakcję miał zablokować jeden z największych udziałowców portalu, bo taka wycena go nie przekonała.

W ubiegłym roku spółka sms-express.com zarobiła na czysto 644 tys. W tym ma być znacznie lepiej. Właściciel komunikatora liczy na wzrost przychodów ze sprzedaży usług VoIP. „Usługi telekomunikacyjne prawdopodobnie poprawią wyniki finansowe spółki. Wycena oparta na bieżących wynikach nie powinna przekraczać kilkunastu milionów złotych” komentuje Wojciech Łukawski, partner w firmie doradczej Avantis Consulting Group.

Źródło: Puls Biznesu