Google dla Hakerów

Jak już wiadomo hakerzy używają Google nie tylko do znajdowania słabo zabezpieczonych stron ale również do znajdowania poufnych informacji. Zapewne każdy zastanawiał się jak tego się dokonuje? Jakie „magiczne słowa” należy wpisać? Na te i inne pytania odpowie obszerny dokument zatytułowany „You found that on Google?”.

Dokument „You found that on Google?” (zaprezentowany na tegorocznej konferencji DEFCON) zawiera dokładny opis wykorzystania praktycznie wszystkich mechanizmów jakie posiada wyszukiwarka Google w celu odnalezienia konkretnych informacji. Przez sto sześćdziesiąt osiem stron dokument krok po kroku wprowadza nas w „świat magicznych parametrów”, które pozwalają na bardzo dokładne sprecyzowanie informacji, jakie są nam potrzebne do zbadania konkretnego serwera.

Ostatni rozdział dokumentacji autor poświęcił prewencji – jak zabezpieczyć się przed Googlem. Najważniejsze z nich to przede wszystkim sprawdzenie swojej witryny internetowej pod kątem podstawowych zapytań Google oraz nie zamieszczanie ważnych danych na stronie internetowej.

Oprócz dokumentu „You found that on Google?” dostępny jest jeszcze poradnik „The Google Hacker’s Guide” (PDF) który można pobrać stąd.

Zobacz również:
– Google udostępnia poufne informacje
– Hakerzy używają Google do znajdowania słabo zabezpieczonych stron