Gwiazdkowa Xbox-mania

Jak donosi Spiegel Online, w najbliższy piątek na rynek europejski trafi 300 tys. konsol Xbox 360. Okazuje się jednak, że zapotrzebowanie na te urządzenia jest dużo większe, niż możliwości producenta i należy się spodziewać dużych niedoborów konsol. Przynajmniej na początku ich sprzedaży.

Informację tę potwierdza, Chris Lewis regionalny wiceprezes firmy, który przyznał, że prognozowane liczby dotyczące ilości premierowych Xboxów 360 nie odbiegają daleko od rzeczywistości. Jak więc stać się szczęśliwym posiadaczem najnowszej zabawki Microsoftu? Otóż okazuje się, że zadanie to wcale nie jest łatwe, bowiem Lewis przewiduje, że cała dostępna w Europie pula konsol może zostać sprzedana już w pierwszym dniu po wprowadzeniu produktu na rynek.

W Stanach Zjednoczonych, gdzie premiera nowej konsoli miała miejsce 22 listopada, w wielu sklepach zabrakło sprzętu bardzo szybko, a w niektórych niedobory utrzymują się do dnia dzisiejszego.

Według zapowiedzi Microsoftu, w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży konsoli Xbox 360, do sklepów na całym świecie ma trafić około 3 mln sztuk urządzeń. Wysoką popularność konsoli można tłumaczyć m.in. faktem, że jest to jedyna nowej generacji „zabawka”, która trafi do sklepów przed gwiazdką. Konkurencyjne rozwiązania od Sony i Nintendo zobaczymy dopiero w przyszłym roku.

Źródło: The Inquirer