Hack I.T. Testy bezpieczeństwa danych

Jeżeli w administrowanym przez Ciebie systemie znajduje się 10 słabych punktów, hakerowi wystarczy znalezienie jednego z nich, by Cię pokonać. Ty natomiast musisz załatać wszystkie luki w zabezpieczeniach. Ta gra jest tylko z pozoru nierówna, dysponując odpowiednimi narzędziami i wiedzą, możesz skutecznie przeciwdziałać włamaniom.

Książka „Hack I.T. Testy bezpieczeństwa danych” to kompendium wiedzy na temat testów penetracyjnych ujawniających słabe punkty w zabezpieczeniach. Jej autorami są specjaliści firmy Ernst&Young o wieloletnim doświadczeniu w tej dziedzinie. Dzięki tej książce dowiesz się gdzie szukać potencjalnych zagrożeń i jak się przed nimi bronić. Znajdziesz tu także wiele ciekawych informacji o pracy hakerów, o używanych przez nich narzędziach, wreszcie dowiesz się, jak wykorzystać te narzędzia we własnej obronie.
Książka przedstawia:

Środowisko hakerów i mity o nich

Metodologie prowadzenia testów penetracyjnych

Najczęściej wykorzystywane luki w zabezpieczeniach i niebezpieczne protokoły

Sposoby zbierania informacji o celu ataku

Ataki przez internet i przez sieć telefoniczną

Metody socjotechniczne

Ataki na systemy Uniksowe i NT

Zautomatyzowane narzędzia skanujące

Programy do śledzenia ruchu w sieci, łamania haseł, włamywania się na serwery WWW

Systemy wykrywania włamań

Zapory sieciowe i metody ich omijania

Ataki odmowy obsługi (DoS)
W książce znajdziesz także informacje o najgroźniejszych lukach w oprogramowaniu i najczęściej atakowanych portach. Dołączony do książki CD-ROM zawiera wiele cennych narzędzi, przydatnych do przeprowadzania testów penetracyjnych.

Zobacz również listę 25 książek poświęconych linuxowi w cenie niższej o 10%