Hackers At Large 2001

Już za miesiąc, od 10 do 12 sierpnia 2001 roku, w kampusie holenderskiego University of Twente odbędzie się impreza, w której wezmą udział najbardziej znane organizacje hakerskie świata.

Zbudowana specjalnie na tę okazję HAL2001 sieć komputerowa zawierać będzie m.in. 15 kilometrów kabla UTP, 2 km światłowodów i 50 stacji bazowych do łączności bezprzewodowej. Oprócz tego, według zapowiedzi organizatorów, uczestnicy imprezy (ponad 3000 uczestników) otrzyma dostęp do prawdopodobnie najbardziej stabilnej, „wrogiej” sieci, jaka kiedykolwiek powstała…

Ale na tym nie koniec. Wśród tych uczestników znajdzie się m.in. holenderska grupa Hack-Tic, Amerykanie z magazynu 2600, niemiecki CCC (Chaos Computer Club) a także EFF (Electronic Frontier Foundation) i hakerzy zrzeszeni pod sztandarem Cypherpunks.

Oprócz tego, do tej całej gromady dołączą także eksperci z całego świata, zajmujący się kryptografią i bezpieczeństwem systemów komputerowych. Jako głównym i dominujący temat dyskusji podano coraz słabiej bronione prawa do prywatności oraz pojawiające się problemy związane z ochroną sieci internetowej. Nie zabraknie także kilka słów o bezpieczeństwie sieci GSM, sztucznej inteligencji, ochronie przed kopiowaniem, biometryka czy zagadnieniem związanym z własnością intelektualną.