Hakin9 – nowy numer

W sprzedaży dostępny jest nowy numer magazynu Hakin9. W numerze tym znajdziemy m.in. opis wykorzystania kilku wybranych metod stosowanych przez włamywaczy do pozostawienia tylnich furtek w systemach Linux, które umożliwiają dostęp do systemu po załataniu dziur. Ponadto dostępny jest artykuł omawiający podstawy i praktyki stosowane w ataku DDoS (Distributed Denial of Service), które mają na celu utrudnić lub uniemożliwić dostęp do wybranej usługi.

W dalszej części magazynu znajdziemy artykuł poświęcony narzędziu Tripwire, które pomaga w wykryciu włamania na serwer a także artykuł poświęcony zasadą, którymi należy się kierować podczas przeprowadzenia analizy powłamaniowej oraz jej sugerowany przebieg – opisane w artykule techniki i narzędzia umożliwią określenie sposobu wtargnięcia do systemu i prześledzenia działań intruza. Znajdziemy również artykuł opisujący najpopularniejsze komunikatory, wskazujący zagrożenia związane z ich używaniem oraz oceną ich bezpieczeństwa. Oczywiście nie zabraknie opisu polskich komunikatorów Gadu-Gadu, Tlen i WPKontakt.

W poprzednim numerze dostępny był artykuł dotyczący technik stosowanych przez spamerów, natomiast tym razem zostały omówione różnego rodzaju sztuczki, również stosowane przez spamerów a których celem jest oszukanie filtrów antyspamowych.

Na koniec warto również przeczytać o zagrożeniach, czyli o niezaufanych językach proceduralnych występujących w bazie danych PostgreSQL. Dostępny jest również opis narzędzia do analizowania działania aplikacji internetowych burp proxy, sock.

Jak w każdym numerze dostępna wraz z magazynem jest płyta CD. Tym razem jest to płyta z F.I.R.E (Forensic and Incydent Response Environment), która zawiera zbiór narzędzi przeznaczonych do analizy powłamaniowej, reakcji na incydenty, odtwarzania utraconych danych, analizy złośliwego kodu, skanowania antywirusowego oraz oceny bezpieczeństwa systemów.