Hakin9 – nowy numer

Hakin9 to magazyn adresowany do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo systemów informatycznych, specjalistów od bezpieczeństwa komputerowego, zawodowych administratorów, a także osób hobbystycznie interesujących się bezpieczeństwem. I tak w aktualnym numerze pisma można przeczytać artykuł Michała Szymańskiego poświęcony „Wardrivingowi” czyli skanowaniu niezabezpieczonych sieci WLAN. Kolejnym i z pewnością nie mniej ciekawym artykułem są „Sytuacje wyścigu” (race condition), przedstawiający operowanie na danych z, których korzysta wiele procesów a ich rezultat jest zależny od kolejności ich wykonywania.

Dla początkujących użytkowników systemu FreeBSD polecam artykuł opisujący CerbNG (grsecurity dla tego systemu). Z pewnością wielu czytelników naszego serwisu miało doświadczenie z serwerem DNS (Domain Name System) – BIND. Tym czytelnikom polecam tekst, którego autorem jest Marek Janiczek, autor przedstawia jego bezpieczną instalację i konfigurację. W numerze oprócz wymienionych przeze mnie artykułów są również inne dobre teksty: opis ataku na sesję szyfrowaną Man in the middle, Snort – tworzenie systemu wykrywania włamań oraz Modyfikowanie źródeł aplikacji sposobem na bezpieczniejszy system.

Do czasopisma dołączona jest płyta CD, zawierająca dwie bootowalne dystrybucje Hakin9 Live i War Linux.

Pismo równolegle ukazuje się innych językach w Czechach, Słowacji, Austrii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Rosji, Holandii, Belgii i Luksemburgu.

Więcej informacji na www.haking.pl.