Imprezowy luty – czyli coś dla społeczeństwa informatycznego

Jak wiadomo miesiąc luty to okres szkolnych ferii zimowych, wymarzony czas dla narciarzy oraz dzień zakochanych. Nie zapomniano również o społeczeństwie informatycznym, dla którego także przygotowano szereg imprez oraz konferencji.

I tak, już za dwa dni – 8 lutego – z inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych w całej Europie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu.

Na 10 lutego planowane jest szóste spotkanie ISACA w Krakowie. Plan imprezy to przede wszystkim wykłady dotyczące ogólnoświatowego badania bezpieczeństwa informatycznego 2004 w ponad 1200 firmach oraz testy penetracyjne. Pod koniec imprezy uczestnicy będą mogli porozmawiać na dowolne tematy z Robertem ‚Shadow’ Pająkiem. Miejsce i czas spotkania niezmienione: Akademia Ekonomiczna – Pawilon Sportowy, sala nr 6, godzina 17.20, Kraków.

Kilka dni później, czyli 14 i 15 lutego organizowany jest największy w Polsce Kongresie Bezpieczeństwa Sieci, podczas którego odbędą się 3 równoległe konferencje Network Security GigaCon, Firewall & VPN Giga Con, Secure Mail GigaCon. Obradom towarzyszyć będzie wystawa czołowych rozwiązań i produktów z zakresu bezpieczeństwa sieci, a także płatne warsztaty tematyczne.

Kolejne dni to również dni imprezowe. W dniach 15 i 16 lutego odbędą się warsztaty Administracji i bezpieczeństwa systemu Aurox Linux, podczas których uczestnicy zapoznają się m.in. z instalacją systemu Aurox oraz zarządzaniem usługami sieciowymi.

Ale to jeszcze nie koniec. W dniach 17-18 lutego w Centrum Kongresowym w Pradze odbędzie się konferencja IT Underground, w całości poświęcona tematowi hackingu i bezpieczeństwu systemów informatycznych. Podczas konferencji prelegenci (uważani również za światowe autorytety w dziedzinie bezpieczeństwa) podzielą się z uczestnikami wiedzą o metodach ataku na systemy komputerowe, metodom obrony oraz analizie powłamaniowej. Gościem specjalnym będzie Ofir Arkin – światowej sławy specjalista w zakresie zdalnych metod rozpoznawania systemów operacyjnych.

A zatem jak widać miesiąc luty, dla społeczeństwa informatycznego stanie się upojnym miesiącem… w imprezy.