Lindows 2.0.0

Czym jest Lindows to chyba każdy z Was wie. Ale dla pewności przypomnijmy jeszcze raz o tym. Lindows to nowy system operacyjny, który pozwola na uruchamianie oprogramowania przeznaczonego zarówno dla Windows, jak i Linuksa. Od niedawna, dostępna jest już druga wersja systemu Lindows nosząca numerek 2.0.0.

Nowy Lindows to nie tylko, całkiem odnowiony interfejs graficzny, czy też lepsza obsługa katalogów i panelu sterowania, a przede wszystkim, znacznie poprawiony system operacyjny w którym autorzy postarali się o kolejne zmiany, tj. znaczne ulepszenia wprowadzone w obsłudze sieci, systemu drukowania (obsługa ponad 800 modeli drukarek). Lindows 2.0 oferuje też udogodnienia dla posiadaczy laptopów – funkcje zarządzania energią i narzędzia do konfigurcji bezprzewodowych kart sieciowych. ainteresowanych nowym wyglądem Lindows w wersji 2.0, odsyłam do galerii zdjęć.

Firma Lindows powstała 2 lata temu – jej założycielem jest Michael Robertson, były dyrektor MP3.com. Początkowym założeniem firmy było stworzenie Linuxa pozwalającego na uruchamianie aplikacji systemu Windows. Jednak kłopoty natury prawnej i technologicznej przeszkodziły w realizacji tego planu. Ostatecznie oparty na Debian Linux system pozostał przy oferowanej już przez część aplikacji linuxowych możliwości wymiany danych. Pomimo tego Lindows – aspirujący do miana jednej z najbardziej przyjaznych dla użytkownika dystrybucji Linuxa – wciąż może być atrakcyjna alternatywą dla „okienek”. Oczywiście podstawowym atutem systemu jest cena – system oferowany jest za 199 USD.

Zobacz więcej w dziale Lindows