Konferencja BIN 2003 – relacja

W dniach 9-10 września 2003 roku odbyła się kolejna edycja konferencji „Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów informatycznych 2003”. Organizatorem była firma Software Konferencje, a m.in. Hacking.pl objął patronat medialny

Udział w konferencji był bezpłatny, co nie powinno dziwić – przez dwa dni uczestnicy byli faszerowani marketingowymi sloganami przedstawicieli sponsorów i innych firm uczestniczących. Na szczęście jednak po oddzielniu ziaren od plew można stwierdzić, że wystąpienia stały na wyższym poziomie, niż w latach ubiegłych. Wyraźnie nasi sprzedawcy opanowali podstawowe techniki prezentacji.

Zaprezentowano m.in. najnowsze produkty firm Netscreen, Novell, ISS, Nokia, Symantec, Secure Computing, Enterasys, Comp, Signet, Cryptotech, H+BEDV i Veritas (kolejność przypadkowa). Jak sama nazwa konferencji wskazuje, produkty te miała łączyc wpólna cecha – zapewnienie bezpieczeństwa i niezawodności. I tak można było posłuchać o systemach IDS, IPS, antywirusowych we wszelkich odmianach (desktop, na bramce), biometryce i PKI (w sprzęcie i oprogramowaniu), zarządzaniu bezpieczeństwem wg normy ISO 17799, zarządzaniu tożsamością i paru innych rzeczach. Tak więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Być może nie warto było spędzać w Hotelu Novotel Okęcie w Warszawie całych dwóch dni, ale przy dobrze wybranych prezentacjach konferencja warta polecenia… dla wytrwałych.