Konkurs 31337

Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych zorganizowała konkurs adresowany do młodych ludzi – lubiących rozwiązywać łamigłówki informatyczne, interesujących się sieciami komputerowymi, algorytmiką, bezpieczeństwem sieci, logiką , którzy chcieliby studiować informatykę.

Konkurs składa się z 2 etapów – w pierwszym zawodnicy zmagają się z zadaniami przez sieć, w drugim – w siedzibie PJWSTK – biorą udział tylko zwycięzcy pierwszej części odpowiadając na podchwytliwe pytania związane z informatyka i nowymi technologiami.

Nagrodą dla zwycięzcy jest indeks PJWSTK oraz darmowe studia przez co najmniej rok.

Dodatkowo, najlepsi otrzymają nagrody od firm współpracujących z PJWSTK przy konkursie: IBM Polska, Microsoft Polska oraz Wydawnictwa Naukowo-Technicznego. Będą to przede wszystkim kursy i książki informatyczne. Przewidziane są również atrakcyjne nagrody od miesięcznika Chip.

Projekt konkursu został opracowany całkowicie przez informatyków PJWSTK – w tym autora pytań do olimpiady informatycznej. Jednak jak mówią organizatorzy, konkurs jest nastawiony na praktycznym sprawdzeniem wiedzy jaką powinien dysponować każdy, kto chce być określany „31337”.

Patronat medialny objęli portal o2/tlen.pl, serwis hacking.pl, magazyny: „Perspektywy”, „Chip” oraz „Przekrój”.

Patronem Honorowym konkursu jest Ambasada Japonii w Polsce
Pierwsze zadanie konkursowe już 14 lutego 2006.
http://www.31337.pjwstk.edu.pl