Onet.pl rozpoczyna współpracę ze Skype

Czy OnetSkype rewolucjonizuje polskie media i komunikację?
Najpopularniejszy polski portal internetowy Onet.pl i Skype rozpoczynają długoterminową i wyłączną współpracę strategiczną związaną z uruchomieniem i dystrybucją na polskim rynku komunikatora internetowego firmowanego wspólną marką OnetSkype.

Skype jest programem pozwalającym użytkownikom na darmową komunikację zarówno głosową jak i tekstową (jak w tradycyjnych komunikatorach). Umożliwia również tanie rozmowy telefoniczne, które można odbierać (SkypeIn) lub wykonywać (SkypeOut) przy użyciu komputera podłączonego do Internetu. Autorami Skype’a są twórcy kultowego programu KaZaA.

O olbrzymiej popularności Skype, świadczy liczba pobrań programu: prawie 130 000 000 (sto trzydzieści milionów) na całym świecie, w tym 3 000 000 (trzy miliony) w Polsce. Codziennie przybywa ponad 150 000 nowych.

OnetSkype można pobrać ze strony www.skype.onet.pl a jego instalacja jest łatwa i szybka. Następnie wystarczy się zarejestrować, podłączyć słuchawki i mikrofon. Program funkcjonuje przy każdym stałym łączu internetowym jak również na prawie każdym modemie. OnetSkype jest dostosowany do warunków rynku polskiego – dzięki OnetSkype polscy użytkownicy otrzymali możliwość korzystania z niemal wszystkich form płatności internetowych dostępnych w kraju.

– Połączenie zaawansowanej technologii komunikatorów głosowych Skype oraz wysokiej wartości serwisów z internetową platformą medialną Onet.pl oraz jego bazą użytkowników ma ogromne znaczenie dla polskiego rynku. Jestem przekonany, ze OnetSkype zrewolucjonizuje komunikację polskich użytkowników nie tylko między sobą ale z całym światem – powiedział Łukasz Wejchert, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Onet.pl.

– Z wielką radością witamy współpracę z Onet.pl i udostępnienie aplikacji Skype – stwierdził Niklas Zennström, współzałożyciel i Dyrektor Generalny Skype.

– Polska jest wiodącym rynkiem dla Skype od czasu rozpoczęcia naszej działalności w roku 2003. W wyniku przedmiotowej współpracy Onet staje się istotnym partnerem w dziedzinie nowoczesnych systemów komunikacyjnych.

Aplikacja dostępna w polskiej wersji językowej wykorzystuje zaawansowaną technologię p2p, współpracującą z praktycznie każdym komputerem bez potrzeby dodatkowych konfiguracji. Łączenie odbywa się bezpośrednio między dwoma użytkownikami sieci.

Oprócz podstawowych, darmowych funkcjonalności (rozmawiania), Internauci będą mogli korzystać z niskich stawek telekomunikacyjnych na usługi działające w systemie pre-paid:
– SkypeOut – umożliwia dzwonienie ze Skype’a na telefony stacjonarne i komórki

– SkypeIn – umożliwia zakup numeru (w lokalnej strefie numeracyjnej), co pozwala na odbieranie przez Skype’a rozmów wykonywanych z telefonów stacjonarnych i komórkowych.

Źródło: Onet.pl / Webinside.pl
Skype w
100 milionów pobrań Skype’a
Motorola i Skype chcą pracować razem
Skype dla Linuksa