Microsoft chce zaufania

„Nasze produkty są niedopracowane co powoduje wiele zagrożeń” – twierdzi vice prezydent Microsoft Corp. Mike Nash. „Nasz software powinien osiągnąć ten sam poziom zaufania wśród użytkowników co tzn. publiczne narzędzia oparte na kodzie Open Source.”

Nash zgodnie z nowo przyjętą filozofią firmy wskazuje na grupę 11.000 programistów, którzy spędzili 10 tygodni nad studiowaniem i modyfikowaniem kodu wielu programów MS.
Visual Studio .Net jest pierwszym produktem, który zostanie zbudowany zgodnie z nowymi zasadami i procedurami dot. bezpieczeństwa – tzw. „security push process”. Windows .Net Server 2003 pojawi się w sprzedaży nieco później niż na początku planowano, właśnie z powodu niedawno wprowadzonych zmian i nowych reguł. Wiele opcji nowego os’a będzie domyślnie nieaktywnych tak aby ułatwić użytkownikom przygotowanie systemu do pracy oraz polepszyć bezpieczeństwo działania – elementy nieużywane a dostępne są niezwykle często wykorzystywane przez hackerów.

Microsoft.com – firmowy serwis stanie się swoistym polem doświadczalnym dla najnowszych produktów firmy. „Celem Microsoft’u jest redukcja ilości dziur w systemach, które oczywiście obniżają ich bezpieczeństwo i powodują obniżenie zaufania wśród klientów do całej firmy – teraz chcemy to zmienić”