Microsoft i Cisco jednoczą siły w walce z wirusami

Gigant softwarowy Microsoft oraz producent komputerowego oprzyrządowania sieciowego Cisco Systems poinformowali w poniedziałek o połączeniu starań w wypracowaniu wspólnych standardów i systemów w celu zapewnienia bezpieczeństwa w sieciach swoich klientów.

Większość komputerów oraz sieci na świecie wyposażona jest w systemy operacyjne Microsoft oraz oprzyrządowanie firmy Cisco. Sytuacja w sferze bezpieczeństwa sieciowego nieustannie się pogarsza. Przestępcy wykorzystują wszelkie niedopatrzenia Microsoftu, umożliwiające przedostanie się na komputer użytkownika lub jego zablokowanie. Luki w systemach Cisco również mogą być wykorzystywane podczas ataków hakerskich na szeroką skalę. W związku z tym, dwie wyżej wspomniane korporacje połączyły swoje starania w opracowaniu zintegrowanych instrumentów, które będą zabezpieczały terminale użytkowników oraz oprzyrządowanie w obrębie sieci lokalnych. Przewiduje się, że w przyszłości każdy nowy terminal przed przyłączeniem do sieci będzie uprzednio najpierw poddany antywirusowemu skanowaniu.

Nowe wersje systemów operacyjnych Windows oraz oprzyrządowanie Cisco zostanie wyposażone w obsługę podobnych opcji. Z powodu rozpowszechnienia się wirusów komputerowych, spamu oraz nasilenia się wszelkiego rodzaju oszustw i przestępstw internetowych, sieci na całym świecie narażone są na ataki i epidemie.

Rocznie światowa gospodarka traci w ten sposób miliardy dolarów. Najczęściej szkody ponoszą sieci największych spółek oraz organizacji, spośród których większość to klienci Microsoftu i Cisco.

Źródło informacji: Dr.Web