Microsoft o nowej wersji Windows

Microstoft zdjął zasłonę tajemnicy z nowego systemu operacyjnego Longhorn. W zeszłym tygodniu korporacja zademonstrowała dziennikarzom niektóre opcje nowej wersji Windows, która trafi na rynek w przyszłym roku.

Zaletą nowego systemu operacyjnego, zdaniem przedstawicieli Microsoft, jest między innymi zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, przyspieszenie wyszukiwania, udoskonalenie organizera oraz instrumentów ułatwiających przechodzenie notebooków z jednej sieci do drugiej.

Ten system operacyjny będzie wspaniałą kontynuacją linii Windows – powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Vice President Microsoft, Jim Allchin – Jest to produkt, który każdemu oferuje coś korzystnego.
Podczas krótkiej prezentacji przedstawione zostały kluczowe funkcje systemu Longhorn, które wyróżniają go od poprzednich wersji Windows. Zaprezentowano między innymi okno szybkiego wyszukiwania plików i folderów. Cały system wyszukiwania został zupełnie zmodyfikowany i zdaniem przedstawicieli Microsoft jest obecnie o wiele wygodniejszy. Nowy system operacyjny ma być również o wiele bezpieczniejszy, czego dowodem jest zmodyfikowany Internet Explorer.

Odnośnie terminu edycji nowego systemu operacyjnego, przedstawiciel Microsft zdradził, iż praca nad systemem idzie pełną parą, więc pierwsza beta-wersja powinna zostać zaprezentowana pod koniec kwietnia 2005 roku na WinHEC (Windows Hardware Engineering Conference).

Do tej pory jednak nie ustalono dokładnej daty edycji drugiej beta-wersji. Najprawdopodobniej odbędzie się to w tym samym roku, ponieważ Longhorn ma być dostępny w sprzedaży już w grudniu 2005 roku. System zostanie wydany w dwóch wariantach: zoptymalizowanych pod 32-bitową i 64- bitową architekturę. Nowy system wymaga minimum 512 Mb pamięci operacyjnej.

Źródło: http://drweb32.pl
Microsoft Longhorn zagrożony
Longhorn: beta już w czerwcu?
Longhorn od 2006 roku
Pierwsza Beta Windows Longhorn w roku 2005
Piracki atak na Longhorna