Microsoft Windows Server 2003 skierowany do produkcji

2 kwietnia 2003 roku firma Microsoft poinformowała o skierowaniu do produkcji swojego najnowszego systemu jakim jest Windows Server 2003. Jest to serwerowy system operacyjny Windows o najwyższej jakości i wydajności jaki do tej pory stworzyła firma Microsoft.

Windows Server 2003 zapewnia zintegrowaną platformę serwerową, która umożliwia klientom zwiększenie wydajności infrastruktury informatycznej nawet o 30%. Produkt ten przeszedł rygorystyczny program testów, w tym szczegółową kontrolę kodu źródłowego. Dzięki temu Windows Server 2003 zawiera wszystkie niezbędne zabezpieczenia, a także funkcje zwiększające jego niezawodność. Nowy produkt cieszy się już szerokim poparciem partnerów i zainteresowaniem klientów z całego świata: Microsoft przygotowuje ponad 70 000 partnerów branżowych do sprzedaży, wdrażania i obsługi Windows Servera 2003 po jego premierze, która nastąpi 24 kwietnia 2003 r. Do programu testowania wersji „beta” zgłosiło się ponad 550 000 klientów na całym świecie, czyli więcej, niż w przypadku jakiegokolwiek innego oprogramowania serwerowego w historii firmy.

Największe korzyści odczują użytkownicy systemu Windows NT Server 4.0 przechodzący na Windows Server 2003, gdyż jest to system 100 razy bardziej skalowalny i zapewniający dziesięć razy mniejszy koszt jednej transakcji w porównaniu z Windows NT 4.0. Co więcej, nowy system zapewnia o 40% większą stabilność, co wynika po części z udoskonaleń w postaci bardziej niezawodnego modelu sterowników i funkcji odtwarzania po awarii, które zaprojektowano z myślą o maksymalizacji czasu bezawaryjnej pracy systemu.

Windows Server 2003 to wszechstronny, zintegrowany i bezpieczny produkt zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić klientom redukcję kosztów oraz zwiększenie wydajności i skuteczności systemów informatycznych. Nowa platforma serwerowa wykorzystuje zalety serii Windows 2000, pomagając klientom w rozbudowie istniejących zasobów, a jednocześnie kładąc podwaliny pod nową generację aplikacji sieciowych zwiększających produktywność firm.

Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.