Microsoft wybiera polską Aplikację Roku 2005

Firma Microsoft ogłasza konkurs na Aplikację Roku 2005. Impreza adresowana jest do wszystkich przedsiębiorstw, które tworzą oprogramowanie na platformie Microsoft. Rozwiązania oceni komisja składająca się z ekspertów w zakresie informatyki z polskich uczelni technicznych. Swoje głosy w Internecie oddadzą również Klienci oraz Partnerzy uczestników. Producenci najlepszych aplikacji pojadą na Targi Technologiczne Microsoft w Amsterdamie.

Konkurs ma na celu znalezienie i wyróżnienie polskich rozwiązań, które wykorzystują nowe technologie oraz charakteryzują się wysoką jakością i bezpieczeństwem użytkowania. Aplikacje, pod kątem innowacyjności pomysłu, jakości wykonania oraz ergonomii i bezpieczeństwa, ocenią eksperci z polskich uczelni technicznych. Jednocześnie, za pośrednictwem Internetu, na najlepszy program będą mogli głosować Klienci, Partnerzy oraz wszystkie inne osoby zainteresowane konkursem. O zwycięstwie zadecyduje suma punktów przyznanych przez komisję oraz internatów. Oprócz głównego tytułu – Aplikacja Roku 2005 – przyznane zostaną również cztery wyróżnienia w kategoriach aplikacji opartych na platformach: Windows XP, .NET, Office i SQL 2000 oraz „nagroda publiczności” dla programu uznanego za najlepszy przez internautów.

Konkurs Aplikacja Roku 2005 rozpocznie się 1 października 2004 i potrwa do kwietnia 2005 roku. Zgłoszenia wraz z programem instalacyjnym swojej aplikacji oraz wymaganymi dokumentami można nadsyłać od 1 października 2004 do 15 marca 2005 roku. Głosowanie na najlepszą aplikację w Internecie odbędzie się między 15 a 31 marca 2005 roku. Głosy jury oraz internatów zostaną zsumowane.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas oficjalnej Gali, w kwietniu 2005 roku. Zwycięzcy będą mieli możliwość zaprezentowania swojego rozwiązania zebranym gościom, a w nagrodę pojadą do Amsterdamu na targi Technologiczne Microsoft Teched, które odbędą się na przełomie maja i czerwca 2005 roku.

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać na stronie:
http://www.microsoft.com/poland/partner/isv/ar2005.aspx