Nadchodzi przełom technologiczny

Analitycy firmy Gartner przewidują, że nadchodzące miesiące mogą być największym przełomem technologicznym od 20 lat. Jednocześnie przestrzegają, że decyzje podjęte w najbliższym czasie, odbiją się echem w ciągu przyszłych dziesięcioleci.

Na odbywającej się w tym tygodniu konferencji ITxpo na Florydzie, delegacja firmy Gartner pokazywała zmiany w dziedzinie wykorzystania sprzętu komputerowego, oprogramowania oraz sposobu zarządzania technologią w przedsiębiorstwie.

Wiceprezes Gartnera, Stephen Kleynhans wypowiedział się na temat systemu operacyjnego Windows Vista twierdząc, że jest to rewolucja na miarę Windows 2000.

Nowy system operacyjny ma zostać tak rozbudowany, aby zadowolić każdego użytkownika i docelowo całkowicie zastąpić każdą poprzednią wersję Windowsa.

Kolejnym skutkiem technologicznych zmian ma być kres komputerów stacjonarnych, które do 2008 roku mają zostać wyparte przez laptopy.

Przeobrażeniu ulegną także sposoby zarządzania technologią. Według przewidywań analityków, konsumenci będą przeznaczać coraz większą pulę budżetu na zakup sprzętu elektronicznego, a nowa generacja użytkowników sprzętu domagać się będzie jeszcze większej swobody poruszania w wirtualnym świecie.

Źródło: The Register