Opera 6.02

Dzisiejszego dnia, firma Opera Software udostępniła najnowszą wersję swojej przeglądarki internetowej – Opera 6.02 dla Windows oraz finalną wersję Opera 6.0 dla Linuksa. Jednocześnie ogłoszono, że zanotowano już, od chwili wypuszczenia w grudniu 2000 roku pierwszej darmowej wersji programu, 10 mln jego pobrań i pomyślnych instalacji.

Szczegółową listę zmian dla Linuksa znajdziecie tutaj, natomiast stąd można pobrać samą przeglądarkę. W przeciwieństwie dla wersji Windows, lista zmian znajduje się pod tym adresem, zaś strona do pobrania nowej wersji znajduje się tutaj. Warto jeszcze wspomnieć, że nowa Opera jest znacznie szybsza w stosunku do poprzednich wersji, posiada nowe opcje zintegrowanego wyszukiwania z serwisów eBay oraz Download.com, oraz możliwości bezpośredniego wysyłania z poziomu wyszukiwarki SMS’ów.

Opera 6.02 jest oferowana za darmo w wersji sponsorowanej przez reklamodawców. Można również zarejestrować kopię za 39 USD. Osoby, które zakupiły wcześniejsze wersje przeglądarki mają prawo do darmowego upgrade’u.