nokia p1

Pierwszy telefon Nokia z Androidem – P1 z 3 GB RAM i wyświetlaczem HD.

Jeśli używałeś kiedykolwiek Nokii pamiętasz na pewno model 3310 i jemu podobne, które rozbiłyby ścianę i nadal świetnie działały. Nokia powraca z niesamowitą trwałością, lecz tym razem systemem operacyjnym będzie Android.

Pod koniec maja Nokia wydała komunikat prasowy, który informował nie tylko o jej powrocie na arenę smartfonów, ale również o nowej linii urządzeń z systemem Android. Finland-base Company będzie licencjonować swoją markę azjatyckim partnerom, którzy następnie będą tworzyć telefon Nokia. Od momentu tego ogłoszenia krążą plotki dotyczące nowego smartfona.

Z początkiem lipca wyciekły zdjęcia urządzenia marki Nokia, które uznano za model P1. W internecie zawrzało. Niestety, dość szybko okazało się, że na zdjęciach znajduje się Sharp Aquos P1, zaprojektowany przez inżynierów InFocus i Sharp, spółki zależnej od Foxconn’u.

W trakcie, kiedy dążono do powrotu produkcji smartfonów, Nokia wydzierżawiła nazwę firmie Foxconn, której nazwa ogłoszona została na początku tego roku. Foxconn zakupił także kilka miesięcy temu Sharp, co może wyjaśniać, dlaczego image jest taki sam, jak Sharpa Aquos 1. Sugerowano, że Sharp Aquos 1 zostanie zmieniony na Nokia P1, by móc wystartować na terenie Europy jeszcze w tym roku, jednak nie ma potwierdzenia tych informacji.

Nic nie jest pewne jeśli chodzi Nokię P1. Spekuluje się, że model ten może być tym samym co Sharp Aquos P1, który widzieliśmy w limitowanej dystrybucji.

Nokia P1 podobno ma dzielić z Sharp Aquos 1 ten sam zestaw specyfikacji, np. 5.3 calowym panelem IGZO z rozdzielczością FHD , procesorem Snapdragon 820, 3 GB RAM, 32 GB pamięci, kamera 22.6 MP z przysłoną f / 1.9, bateria 3000mAh, obudowa IP58 kurzo-odporna z wsparciem szybkiego ładowania.

To nie pierwszy raz, kiedy do internetu wycieka  nowy wizerunek androida dedykowany Nokii. Wcześniej pojawił się domniemany wizerunek Nokii C1. Spekulowano, który model zostanie uruchomiony w obu wariantach – na Androida oraz z Windowsem. Niestety, jak do tej pory się okazało wiadomość była tylko plotką.

Jak widać, jest to coś dla wszystkich miłośników Nokii, którzy czekają aż firma ogłosi wydanie nowego smartfona z Androidem i w końcu dostaną go w swoje ręce.

Jeśli planujesz zakup nowego telefonu poczekaj, aż Nokia P1 trafi na rynek. Dostaniesz fińskiego smartfona naprawdę dobrej jakości.

Źródło: techworm.net

Od ponad 12 lat zajmuje się profesjonalnie zagadnieniami sieciowymi, hostingiem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Z Linuksem znam się od kernela 2.4.7. Mam brodę i koszulę w czerwoną kratę, w której nie chodzę.