Pogromcy Algorytmów

Już 10 kwietnia 2002 roku ruszy po raz drugi konkurs informatyczny „Pogromcy Algorytmów” organizowany przez Prokom Software SA oraz portal internetowy gazeta.pl. Na uczestników konkursu czeka 256 nagród, a wśród nich notebook, palmtopy oraz odtwarzacze MP3.

Konkurs podzielony został na sześć tur. W każdej z tur, na stronach portalu gazeta.pl, publikowane będą od jednego do trzech zadań informatycznych związanych z problemami, z którymi informatyk w swojej pracy spotyka się na co dzień. Rozwiązane zadania uczestnicy przesyłają przez internet. Są one sprawdzane automatycznie po zakończeniu każdej tury. Rozwiązaniem każdego zadania jest jednoplikowy program przygotowany w jednym z trzech języków programowania: C, C++ oraz Pascal.

Konkurs będzie promowany w portalu gazeta.pl oraz na łamach Gazety Wyborczej. Zwiastuny konkursu „Pogromcy Algorytmow” pojawią się w centralnej części głównego serwisu portalu tzw. main topic oraz w części „Co nowego?”. A co z nagrodami? Na uczestników tegorocznych „Pogromców Algorytmów” czekają nagrody: notebook IBM ThinkPad, palmtopy Handspring NEO, odtwarzacze MP3 Creative JukeBox oraz 250 pamiątkowych koszulek ze znakiem graficznym „Pogromcy Algorytmów”. Najlepszy z uczestników konkursu, w wieku poniżej 19 lat, będzie mógł wziąć udział w specjalnym letnim obozie szkoleniowym dla młodych informatyków.

Konkurs „Pogromcy Algorytmów” towarzyszy finałom IX Olimpiady Informatycznej, które odbędą się w dniach 15-19 kwietnia 2002 roku w Sopocie. Młodzi informatycy ubiegać się będą o wolny lub ułatwiony wstęp na wyższe uczelnie oraz o udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej, która odbędzie się w tym roku w Seulu. Olimpiada Informatyczna jest jedną z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych prowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Strona domowa konkursu: http://www2.gazeta.pl/pogromcy/