Pomówienie ?

W związku z informacją dot. dziury w systemie kont pocztowych na serwisie Interia.pl dostałem wczoraj ciekawego e-maila od Pana Mariusza Kuziaka, dyrektora d/s marketingu portalu. Próbując wyjaśnić całą sprawę okazało się, że jest ona dużo bardziej zawiła niż by się mogło na początku wydawać.
Szanowny Panie,
Chciałbym dowiedzieć się, na jakiej podstawie opublikował Pan artykuł
http://www.hacking.pl/news.php?id=1488.
Czy posiada Pan dowody na istnienie dziury w systemie pocztowym INTERIA.PL lub na to, że dziura taka rzeczywiście była? Szukałem na stronach Chip, ale nie znalazłem tam wzmiankowanego przez Pana artykułu.

Pozdrawiam,
Mariusz Kuziak
Dziś rano w pierwszej kolejności zadzwoniłem do Vogel Publishing sp. z o.o. wydawcy CHIP’a bo okazało się, że informacja dot. Interii, którą można było jeszcze kilka dni temu przeczytać na ich serwisie po prostu wyparowała bez żadnego sprostowania. W przypadku tak znanego i cenionego serwisu podobna sytuacja nie powinna mieć raczej miejsca zważywszy dodatkowo na fakt, że Chip.pl jest często źródłem informacji dla wielu serwisów w polskim internecie.

Po kilkuminutowej rozmowie z pracownikami Chip’a okazało się, że nikt nie był na tyle kompetentny by udzielić mi bliższych informacji dot. zniknięcia ‚spornego newsa’. Dowiedziałem się natomiast, że jedyną osobą, która może pomóc mi w tej sprawie jest Pan Prezes, bo to właśnie on wydał polecenie skasawania tej informacji. Niestety Prezes jest dziś nieuchwytny… Trudno spróbujemy jutro 😉

[12:30 :: 23/05/02]

Co raz dostanie się do sieci nie prędko z niej zniknie. Przed chwilą od jednego z naszych czytelników otrzymałem biuletyn informacyjny rozsyłany cyklicznie przez Chipa do członków jego klubu z dnia 20 maja br. w którym można przeczytać m.in. o dziurze w systemie kont pocztowych na serwisie Interia.pl.

Zobacz Biuletyn: Biuletyn CHIP Online_ NewsRoom 20-5-2002.eml [42 KB]

Zobacz również:
Dziura w Interia.pl

Pomówienie ? Epizod II

Interia i Chip cd.

Subiektywne podsumowanie

Wyborcza o sprawie Interii i Chipia

„Pytanie o postepowanie redakcji” – pl.listserv.dziennikarz – dyskusja na forum dyskusyjnym